Διασκεδαστικό, εκπαιδευτικό παιχνίδι για την οργάνωση των κινητικών δεξιοτήτων με έμφαση στη γνωριμία με το σώμα και τον έλεγχο των κινήσεων. Περιλαμβάνονται 15 παιχνίδια προοδευτικής δυσκολίας που βασίζονται στην αναγνώριση των μερών του σώματος, στη χαλάρωση, στο συντονισμό, στην αποστήθιση αλληλουχιών, στην έκφραση μέσω μιμήσεων κτλ. Διαστάσεις τάπητα: 140x210cm
Ένα παραμύθι με ωραία εικονογράφηση και ένας πρακτικός οδηγός που διευκολύνει γονείς και επαγγελματίες να βοηθήσουν παιδιά ηλικίας 4-12 ετών να συνδεθούν με άλυτα συναισθήματά τους που επηρεάζουν τη συμπεριφορά τους. Απευθύνεται ιδιαίτερα σε παιδιά που φοβούνται να εκφράσουν τα συναισθήματά τους, δεν επιτρέπουν στον εαυτό τους να κλάψει, χρειάζεται να διαχειριστούν δύσκολες και επίπονες καταστάσεις και άλλες παρόμοιες περιπτώσεις.
Σετ 6 cupcakes και 52 γράμματα και εικόνες. Διασκεδαστικό, εκπαιδευτικό παιχνίδι για την εξοικείωση με τα γράμματα, τον εμπλουτισμό του λεξιλογίου, την ανάπτυξη της επικοινωνίας και άλλων δεξιοτήτων.
Εκπαιδευτικό πακέτο με 48 πραγματικές φωτογραφίες (21x15cm) από γυαλιστερό χαρτόνι, που απεικονίζουν επίθετα τα οποία χρησιμοποιούνται καθημερινά και είναι πολύ γνωστά στα παιδιά. Κατάλληλο υλικό για λεκτικές ασκήσεις.
Τα εργαλεία μάσησης Grabber είναι σχεδιασμένα ώστε τα παιδιά να μπορούν να τα κρατούν μόνα τους. Ικανοποιούν την ανάγκη τους να μασάνε και εξυπηρετούν ασκήσεις στόματος και σωστής τοποθέτησης της γλώσσας Η χρήση τους βοηθά σημαντικά την ενδυνάμωση των σιαγόνων.
Σε πράσινο χρώμα σκληρό
Σκληρό κάλυμμα μολυβιού, μήκους 7cm, σε τυρκουάζ χρώμα. Εύκολα ολισθαίνει πάνω στο μολύβι για να ρυθμιστεί όπου και όποτε το χρειάζεστε. Βελτιώνει τη συγκέντρωση και είναι κατάλληλο για παιδιά που έχουν την τάση να μασάνε το μολύβι τους ή για περιβάλλον όπου δεν επιτρέπεται η τσίχλα. Επίσης προσφέρει ένα επιπλέον βάρος στο μολύβι για τη σωστότερη χρήση του.
Μαλακό κάλυμμα μολυβιού, μήκους 7cm, σε σκούρο μπλε χρώμα. Εύκολα ολισθαίνει πάνω στο μολύβι για να ρυθμιστεί όπου και όποτε το χρειάζεστε. Βελτιώνει τη συγκέντρωση και είναι κατάλληλο για παιδιά που έχουν την τάση να μασάνε το μολύβι τους ή για περιβάλλον όπου δεν επιτρέπεται η τσίχλα. Επίσης προσφέρει ένα επιπλέον βάρος στο μολύβι για τη σωστότερη χρήση του.